Co potřebujete ke stavbě rodinného domu
 

Tepelná čerpadla do domu

Koupě tepelného čerpadla je ryze na zvážené každého člověka. Topení je něco, bez čehož se není možné obejít v jakékoli domácnosti a tepelné čerpadlo je jednou ze skvělých možností jak ušetřit na vytápění domácnosti velké finanční prostředky. Předně je zapotřebí říct, že vytápění domácnosti s tepelnými čerpadly je absolutně nejlevnější, co se provozu čerpadla týče. Oproti vytápění plynem je možné říct, že za topení prostřednictvím tepelného čerpadla dává jeho majitel za teplo ve svém domě naprosté minimum.

To samé platí i při srovnání s topením pevnými palivy. U těch je samozřejmě také nutné na počátku investovat a mnohdy jsou investice v delším časovém horizontu vyšší. Navíc je každodenní topení naprosto nepohodlné. Tepelná čerpadla v sobě skrývají mimo jiné dvě základní výhody spočívající jednak v úspoře a jednak i v tom, že jsou prakticky bezúdržbová. Do domu lze volit jakékoli tepelné čerpadlo, nicméně většinou lidé kupují tepelná čerpadla hlavně do novostaveb. Právě tady lze s tepelnými čerpadly předem počítat majitelé budoucích nemovitostí mohou připravit pro tepelná čerpadla podmínky, které potřebují. Jinak ale lze tepelná čerpadla dávat klidně do již stávajících domů.

Je nezbytné ale počítat s tím, že stavební zásah při instalaci tepelného čerpadla vzduch voda anebo jiného tepelného čerpadla bude na místě. Na počátku ovšem musí každý kalkulovat s vysokou pořizovací cennou, kterou musí zájemce o tepelné čerpadlo zaplatit. Ta je ale postupně docela rychle splácena díky úspoře na energii, která je u tepelných čerpadel neoddiskutovatelná. Výběr tepleného čerpadla mohou zájemci realizovat na http://www.tepelna-cerpadla.cz/, kde je k dispozici celá řada tepelných čerpadel. Ideální je vybrat si tady značkové tepelné čerpadlo za rozumnou cenu.

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
Voda vzduch nebo vzduch voda: Které čerpadlo si... 0 Emil D. 09. 08. 2013
číst vše Nový příspěvek

17. 01. 2013