Co potřebujete ke stavbě rodinného domu
 

Svěřte své koberce do rukou profesionálů

Koberce patří do našich domovů neodmyslitelně už po staletí. V průběhu let se mění trendy jak ve velikosti koberců, tak také v jejich barevném provedení. Zatímco dříve byly snad v každé domácnosti koberce v každé místnosti a po celé ploše podlahy, dnes se setkáváme spíše s kusovými koberci, nejčastěji v obývacích pokojích. Snad jedinou místností, ve které přetrvává stále obliba celoplošných koberců, jsou dětské koberce. V tomto případě se však jedná spíše o praktické důvodu, než estetické. Jsou to ale právě dětské koberce, které jsou vystavovány velké zátěži a je velmi pravděpodobné, že dojde k jejich znečištění dříve, než u koberců v ostatních částech bytu.

Koberce pro malé děti

Pokud zařizujete nový dětský pokoj a stojíte před výběrem vhodného koberce, pak vezměte v potaz hned několik faktorů. Tím nejklíčovějším je pochopitelně věk dítěte. U menších dětí musíte počítat s tím, že může dojít k častému znečištění koberce. Zná to každý rodič. Malé děti mají potřebu chodit s jídlem mnohdy po celém bytě a všemi dětmi oblíbené kukuřičné křupky jsou zlem. Nejednou je budete dostávat z koberce či sedačky, stejně jako rozšlapanou plastelínu, tuhy od pastelek a další oblíbené hračky. Připravte se na to, že koberec budete muset pravidelně vysávat a občas jej také vyčistit speciálním přípravkem. Je-li znečištění závažnější, pak můžete vyhledat čištění koberců Olomouc. Své služby vám v této oblasti může nabídnou služba Šachmat.

Čištění koberců profesionály

Nechat si vyčistit koberec, nejen v dětském pokoji z času na čas profesionály je nejen ušetření vlastního času, ale prodloužení životnosti koberce. Při běžném úklidu zvládnete z koberce odstranit nečistoty, které jsou na první pohled viditelné. Ale v koberci jsou mnohdy nezvaní návštěvníci, které ve svém domě nechcete a už vůbec ne v dětském pokoji. Pokud vás zajímá, jakým způsobem je možné se jich zbavit, pak se podívejte na stránky www.sachmat.com/nabizime/cisteni-kobercu/.

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

29. 08. 2017