Co potřebujete ke stavbě rodinného domu
 

Stříbrná prášková barva

Barvy se v současné době využívají prakticky na cokoli a lidé si mohou vybírat z širokého portfolia druhů barev, které jsou k dispozici. Většina lidí si kupuje klasické barvy vodou ředitelné anebo barvy syntetické. Oba dva typy barev jsou takové, že je lze aplikovat na jakékoli povrchy a zájemci tak mohou učinit bez větších potíží svépomocí.
Barvy jmenovaného charakteru ovšem nejsou z pohledu své výdrže nijak výrazně optimalizovány, takže na některých předmětech nevydrží požadovanou dobu. I proto je vhodné v mnohých situacích využívat spíše práškové barvy, jež jsou výhodnější a vydrží dlouho. Je vcelku věcné podívat se blíže na tento typ barev, které se sice používají profesionálně, nicméně jejich složení a také výdrž či cena jsou ve skvělém poměru. Práškové barvy se aplikují tím způsobem, že dochází k práškování jisté vrstvy barvy na předmět, jenž má být nabarven. Výrobky pokryté práškem prochází potom pecí, v níž panují obrovské teploty, jež zajistí uchycení barevného povlaku na povrchu konkrétního předmětu. Práškové lakování je technologicky dostatečně propracované a netrvá nijak dlouhou dobu. Barvy jsou permanentní a nelze je bez vyvinutí abnormální snahy odstranit z povrchu práškované věci.
Velkou výhodou je i to, že prášková barva je schopna pokrýt jakékoli výrobky. Mnohdy se může jednat i o věci mohutnějších tvarů. Ideální je podívat se na http://www.praskovalakovna.cz/kontakty/, kde se lze dozvědět o práškovém lakování mnohem více. Není problém si tady také objednat práškování určitého výrobku potřebujícího povrchovou úpravu. Stříbrná prášková barva je asi nejznámější a můžete se na ni spolehnout. Jiná prášková barva se tolik nepoužívá právě jako tato. Klasickou stříbrnou barviou by nebylo možné dosáhnout takovéhoto efektu.

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
Lesklost stříbrné barvy: Zajímalo by mě, jak... 0 Dominik N. 17. 01. 2014
číst vše Nový příspěvek

26. 06. 2013