Co potřebujete ke stavbě rodinného domu
 

Mosazné dveřní kování

Mosaz patří mezi poměrně oblíbené kovy, a to nejen pro svou neobyčejnou pevnost a výdrž. Volit mosazné materiály mohou zájemci na kterékoli dveře v exteriéru budovy. Dovnitř lze mosazné kování koupit také, nicméně působí na člověka neskutečně chladně, což logicky u kování v interiéru nevyžadujeme.

U dveří vedoucích někam do dílny anebo pod pergolu ovšem tento typ rustikálně laděného kování může vypadat nadmíru zajímavě a lidé si jej mohou do těchto prostor klidně instalovat. Mosaz mimo jiné též drží dobře teplotu, takže když jsou kliky chladné, pak je nezbytné mít na rukou rukavice, aby nedocházelo k tomu, že vám bude při sáhnutí na kliku zima. V interiéru se ale uplatňuje celá řada jiných hezkých materiálů. Kupříkladu nerezové kliky vypadají v jakémkoli vnitřním prostoru hezky. U mosazi je dobré mluvit jako o velmi odolném materiálu. U venkovních dveří sehraje mosaz svou roli i v dobách velkých mrazů. Ty nemohou mosazi nijak ublížit.

Mosaz je vhodná i h pohledu své kujnosti. Rustikální dveřní kování z mosazi může mít natolik originální tvary, jichž u některých jiných materiálů můžeme dosáhnout jen velmi těžko. I z tohoto důvodu se mosaz prosazuje jako ideální materiál využívaný ve skanzenech a v různých starobylých domech. Některé historické lokality jsou plné dveří, jejichž základem se stává mosaz. U tohoto materiálu se zkrátka nemusíme bát ničeho. Hodit se nám může bez větších potíží i do některých zámků na truhlicích nebo na podobné účely. Jeden z největších výběrů klik a dveřního či jiného kování mají zájemci k dispozici na http://www.kovani-design.cz/. Za zajímavé ceny se mohou dočkat zájemci kvalitního kování, které jim vydrží na určitých místech hodně dlouho. Materiálově toto kování nikoho nemůže zklamat, naopak se na něj lze spolehnout.

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
Rustikální kování: Rustikální... 1 Marcela 13. 02. 2013
číst vše Nový příspěvek

30. 12. 2012