Co potřebujete ke stavbě rodinného domu
 

Levná tepelná čerpadla

Moderní vytápění domu může být realizováno několika různými způsoby, jelikož již nejsem v situaci, kdy by bylo na výběr pouze jedno jediné médium schopné vytopit interiér určité stavby. V dobách minulých se lidé často uchylovali jen k tomu, že topili klasickými pevnými palivy. Ta ale měla několik nevýhod, jež začínaly logicky u toho, že se muselo přitápět prakticky neustále a člověka tento duh topení časově omezoval.
V dnešní době, která je rychlá a lidé mají minimální volný čas, musíme již volit jiný druh topení. Když nechceme platit vysoké faktury za plyn, pak je optimální záležitostí tepelné čerpadlo vzduch voda. To umí vyřešit komplexní vytápění domu ruku v ruce s ohřevem horké vody, jež je taktéž jakousi nezbytností. Výborné může být toto čerpadlo tedy především skrze finanční úsporu. Za jeden měsíc provozu může tepelné čerpadlo ušetřit až celkových 70 % nákladů na vytápění domácnosti. Jde tedy o vysoká čísla. Když si vezmeme jako typický příklad standardní rodinný domek, který spotřebuje za jednu topnou sezonu celkem nějakých 1200 kubických metrů plynu, tak zjistíme, že za tento objem musíme my jako majitelé domácnosti zaplatit přes 20 000 korun ročně.
U tepelného čerpadla je situace poněkud odlišná, jelikož náklady na vytápění jsou minimální. Nová tepelná čerpadla takto mohou uspořit tedy klidně i celkovou sumu 20 000 korun a více. Všechno se odvíjí od toho, jakou místnost tepelné čerpadlo musí tepelně zajistit. Jedná- li se o větší prostory, je zcela logicky tepelná úspora mnohem vyšší. Ideální je přečíst si detaily týkající se vytápění tepelným propadem třeba na webu www.tepelna-cerpadla.cz, který podává spousty užitečných informací, které mohou člověku při výběru tepelného čerpadla pomoct. Za trochu času strávenou výběrem nejvhodnějšího tepelného čerpadla jistě nic nedáte.     

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

29. 05. 2013