Co potřebujete ke stavbě rodinného domu
 

Kování a kliky do domu

Bezpečnostní kování na vstupní dveře vašeho bytu je dnes naprostou samozřejmostí pro každou rodinu, která dbá svého nabytého majetku. Jedná se sice mnohdy o trochu větší investici, o jejíž návratnosti se s trochu nadsázky v nejlepším případě vůbec nedozvíte. Nic totiž nepotěší více, než když přijdete k vykradenému bytu a zjistíte, že zloděj vám prostě a jednoduše jen mechanicky poškodil kování, což mu stačilo k bezproblémovému otevření vašeho bytu či domu. Pokud se nechcete s takovou situací setkat, určitě se obraťte na profesionály, kteří se zabezpečením soukromých prostor zabývají. Taková investice se rozhodně jako prevence vyplatí a dodá vám klidného spaní.

V rámci zabezpečení se také vyplatí umístění takzvané koule z venkovní strany domovních dveří. Máte-li rodinný dům, nejedná se o příliš praktický krok, nicméně v domě, který jímá více bytů, se jedná o jeden z nejjistějších způsobů zabezpečení. Můžete si sice lidově řečeno zabouchnout klíče, nicméně máte jistotu, že vás při večerním sledování televize nevyruší nevítaný návštěvník. Ať už se venkovní kliky chopí zloděj nebo vlezlá sousedka. Kvalitní kouli, která se umístí na vnější stranu dveří, koupíte v každém lepším zámečnictví. Navíc ji můžete koupit společně s bezpečnostním kováním a vložkou, což výrazně sníží šance případnému zloději.

Pokud neznáte žádné blízké zámečnictví, můžete využít výhody elektronického nákupu a kování či kliku si jednoduše koupit přes internet z tepla vašeho domova. Stačí se podívat na stránky www.kovani-kliky.cz, kde naleznete širokou škálu produktů týkajících se zabezpečení vašeho bydlení. Společně s kvalitním zámkem a kováním se zde můžete také podívat na varianty bezpečnostních dveří, které ještě více sníží riziko vloupání. Jedná se sice o poněkud nákladné záležitosti, nicméně v okamžiku, kdy si například uzavíráte pojištění proti vloupání, je vám výše pojistného významně snížena právě díky eliminaci podstatné části rizik spojených s klasickými vloupáními.

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
Koule místo kliky: Máte někdo doma... 1 Vendy 21. 01. 2013
číst vše Nový příspěvek

23. 12. 2012