Co potřebujete ke stavbě rodinného domu
 

Kapradiny

Patříte mezi vášnivé zahrádkáře a rádi byste svou sbírku rozšířili o pěstování kapradin? Bohatou nabídkou kapradin ke koupi disponuje také internetové zahradnictví Rosteto. Kapradiny patří do oddělení výtrusných cévnatých rostlin, čili kapraďorostů. V současnosti se můžeme setkat s kapradinami ve formě bylin. V některých tropických oblastech rostou kapradiny i jako stromovité druhy. Kapradiny oproti jiným rostlinám vyžadují většinou stinná a vlhká místa. Vysadit je proto můžete do nedalekého okolí větších stromů a keřů.

Obzvlášť dobře se daří kapradinám v okolí jehličnatých stromů. Společně s okrasnými travinami skvěle oživují břehy vodních ploch v zahradách. Vodní plochy zajistí dostatek vzdušné vlhkosti, kterou kapradiny potřebují. Kromě vodní plochy vyžadují kapradiny také dostatek zvýšené půdní vláhy. Kapradinám druhu Osmunda, Matteucia nebo Onoclea se bude dobře dařit kdekoliv ve stinných místech v blízkosti vodních partií. Pro tyto druhy kapradin jsou charakteristické v období podzimu krásně zbarvené listy, které vydrží vždy dlouho do zimy. Pro skalky jsou ideální kapradiny druhu Asplenium, Ceterach i Woodsia.

Kromě kapradin si můžete pořídit v internetovém zahradnictví Rosteto www.bambusy.cz také bambusy, které nachází využití v nejrůznějších druzích oborů. Bambusy jsou jedinečnou rostlinou pro stavebnictví, výrobu předmětů denních potřeb i léčiv. Bambusy je možné využít také pro výrobu nábytku, oděvů a konstrukcí nejrůznějších budov. Některé z nich dorůstají až do výšky čtyřiceti centimetrů.

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

14. 08. 2014