Co potřebujete ke stavbě rodinného domu
 

Jak se starat o venkovní bazén

Krásné počasí láká ke koupání. Nechcete se mačkat s ostatními návštěvníky venkovních koupališť? Máte obavy z přenosu plísní a dalších infekcí? Skvělým řešením je zakoupení vlastního venkovního bazénu, kde se vyhnete všem výše zmíněným problémům. Venkovní rodinný bazén je dnes zcela běžnou součástí našich zahrad a zvyšuje náš životní standart. S venkovním bazénem budete mít mnohem více radosti, než starostí. Nemusíte mít obavu, že by péče o venkovní bazén byla příliš náročná. Je jasné, že základním úkonům se nevyhnete, ale nejedná se obtížnou činnost. K bazénu byste si měli pořídit alespoň základní příslušenství – jako je solární plachta nebo bazénové schůdky. Bazénové schůdky vám zpříjemní vstup do bazénu a navíc zajistí také vaši bezpečnost.
Víte, bez čeho se žádný venkovní bazén neobejde? No přece bez pískové bazénové filtrace. Písková bazénová filtrace je srdcem každého bazénu. Stará se o čištění vody pomocí speciálního filtračního písku. Pískovou bazénovou filtraci vybírejte vždy podle jejího výkonu. Zde platí jednoduché pravidlo – čím máte bazén větší, tím větší výkon by měla bazénová filtrace mít. Důležitá je také pravidelné proplachování písku ve filtraci a jeho výměna průměrně jednou za sezónu. Právě bazénová písková filtrace vám ušetří spoustu práce s čištěním vody. Dále se vám bude hodit také praktická síťka, pomocí které snadno vylovíte například hmyz či listí. Jestliže chcete zabránit napadání nečistot do bazénu, nechejte si jej zastřešit. Je to praktické a moderní řešení.
Rádi byste se seznámili také s dalším bazénovým příslušenstvím? Můžete to udělat na webové adrese http://www.bazeny.cz/bazenove-prislusenstvi/. Zde naleznete vše, co budete při péči o bazén a bazénovou vodu potřebovat. V nabídce nechybí ani bazénová světla, čerpadla, bazénové vysavače a další skvělé pomůcky. Zakoupit si můžete i maličkosti – testovací sady, mořskou sůl, písek do bazénové filtrace, hadice k bazénovému vysavači, teploměry, těsnění k čerpadlu, nebo bazénové plachty. Vše si můžete objednat snadno a rychle na jednom místě.

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
Jak čistíte bazén?: Zajímalo by mě,... 0 Milan J. 16. 07. 2013
číst vše Nový příspěvek

13. 06. 2013