Co potřebujete ke stavbě rodinného domu
 

Rekonstrukce nemovitostí

Většina budov panelového typu anebo i větších zděných domů byla postavena někdy v padesátých letech minulého století a jedná se o domy, které již potřebují neskonale další opravy a finanční injekce. Když nedojde k jejich urychlené rekonstrukci, může se klidně stát, že tyto budovy ztratí svůj smysl a dojde k jejich chátrání a ke zbourání. Demolice ovšem není řešení v jakémkoli ohledu a ekonomicky vzato je většinou optimálnější budovu opravit. Jestliže je majitel takovéto větší nemovitosti nejen ekonomicky zdatný, pak rozhodně společenství vlastníků bytových jednotek nemusí smutnit, jelikož dojde k rekonstrukci budovy.

V současné době se nachází v naší zemi velké množství různých velké množství domů. Revitalizována jsou postupem času různá sídliště a není problém často zažádat o pomoc i Evropskou unii, jež poskytuje dotace na zateplení budov a také na další rekonstrukce, které jsou třeba právě se zateplováním jakkoli spojeny. Jestliže se jednotliví majitelé bytových jednotek na schůzi shodnou v tom, že je nezbytné jejich dům rekonstruovat, měli by o tom informovat i správu budov, která následně řeší veškeré záležitosti spojené s následnou rekonstrukcí. Je to právě správce nemovitosti, který by měl být schopen vypracovat přesný plán oprav dané budovy a zajistit výběrové řízení, ve kterém se utkají různé společnosti, které toto řeší.

Ideální je najít si www.svjonline.cz a zjistit, že mnohdy ani není nutné výběrové řízení dělat, protože tato společnost umí ekonomicky a spolehlivě všechno okolo správy nemovitostí obstarat. U správy nemovitostí vykonávané touto společností se mohou zájemci spolehnout na celou řadu důležitých faktorů, které spočívají v ekonomické stránce věci anebo v dalších důležitých věcech.

Diskuze k článku

IFM 24 (Martin N.) 29. 08. 2014 Odpověď

Dobrý den, velmi se mi líbí aplikace IFM24. Co mohu udělat pro to, aby ji mohl využívat i náš dům?

Nový komentář

30. 01. 2013