Co potřebujete ke stavbě rodinného domu
 

Dřevěné schodiště a schody

Schody ze dřeva představují jakousi klasiku. Rozhodně nemůžeme tvrdit, že by se jednalo o schody, které jsou nejrozšířenějším druhem, nicméně mnozí lidé je mají a mohou si užívat jejich existence ve svém interiéru. Co se týká samotného vzhledu dřevěných schodů, v drtivé většině se nejedná o klasické rovné schodiště, ale o zatočené schody mající méně tradiční charakter. Rovné schody bývají povětšinou betonové a na nich potom najdeme třeba dřevěná pole. Materiál používaný na dřevěná schodiště tak může být různý. Ostatně vždy´t jen druhů dřeva máme velké množství a vybrat si můžeme především z barev, jež nám tyto druhy nabízejí.

Chceme-li schody v přírodním hávu, pak si musíme volit přesně dle dřevin, které mají určité odstíny. Například světlé dřevěné schody jsou ideální z borovice či ze smrku. Dřeva jehličnatých stromů se na takovýto typ schodů náramně hodí. Jde ovšem o dřevo měkčí, takže mnohé ostré předměty mohou na schodech zanechat stopy. Za zajímavé jsou považovány i schody poněkud tmavší vyrobené ze dřeva tvrdých stromů. Záleží logicky na celkovém ladění daného domu či bytu a jeho vnitřních prostor. K tmavějšímu prostředí se samozřejmě hodí víc tmavé schody, které mohou korespondovat s celkovým vzezřením pokoje.

Naopak světlejší schody spíše tvoří jakýsi kontrast a upozorňují více na svou existenci. Hezká dřevěná schodiště mohou být vyrobena i některých cizokrajných dřevin. Připravit byste se měli ale na vysokou cenu takovýchto schodišť, jež ale není u cizokrajných dřevin ničím výjimečným. Jakýmsi kompromisem jsou i kovová schodiště, která si podobně jako dřevěná můžete objednat na webu http://www.swn-schody.cz/. každý člověk má jiný vkus a koupí si rozličné vybavení své domácnosti. O schodišti toto platí několika násobně a lze se klidně spolehnout na to, že bude vypadat perfektně.

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
Točitá schodiště: Já miluju... 0 Lenka 15. 04. 2013
číst vše Nový příspěvek

25. 02. 2013